<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

urban movie 4/4 | Eksperyment

sob, 26 Paź 2019 20:00 - sob, 26 Paź 2019 21:00

Lokalizacja

Baklava,

Warszawska 57,

Katowice,

AK: Film, początkowo czysty eksperyment w swej formie, z czasem nabierający ram, wyznaczników i ograniczeń. Marzy mi się kino robione przez ludzi którzy wcale nie wiedzą co to film, którzy wyjdą poza utarte schematy. Może stwierdzenie że „Film nie jest sztuką uczonych, lecz analfabetów” (Werner Herzog) warto zrozumieć w inny, mniej oczywisty sposób i jeszcze bardziej przejaskrawić. 

 

PT: Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że wszystko, co ludzki umysł potrafi wymyślić jest również w stanie zrealizować. Malarstwo, literatura, czy muzyka są w stanie przedstawić każdą z nieokrzesanych myśli. Ale to właśnie kinematografia, jako połączenie wszystkich muz, potrafi w najlepszy sposób przekazać światu najmroczniejsze zakamarki najkreatywniejszych umysłów świata.

 

Eksperyment to coś co szokuje, sprawia, że czujemy się niekomfortowo, wyprowadza nas z naszej strefy komfortu. Z drugiej strony przedstawia nam piękny świat, o którym nigdy nie myśleliśmy. Pozwala artystom na ucieczkę z szablonowego świata, na urzeczywistnienie swych najbardziej odrealnionych myśli. W trakcie filmowego eksperymentu na A<Festival zabierzemy was do krainy pełnej niespotykanych form, stylów i pomysłów.

 

Aleksandra Kopeć (AK) – Producentka festiwalu

Paweł Trzepizur (PT) – Kurator festiwalu