<We_can_help/>

What are you looking for?

urban movie 3/4 | Integracja

Fri, 25 Oct 2019 20:00 - Fri, 25 Oct 2019 21:00

Location

Baklava ,

Warszawska 57,

Katowice,

PT: Gdy byłem małym człowiekiem kochałem oglądać filmy. Poza oczywistym oknem na świat, które przede mną otwierały, potrafiły również sprawić, że czułem się członkiem wielkiego społeczeństwa, które przygarniało mnie każdego dnia. Czy były to wielkie rodzinne spędy, na których dochodziło do konfliktów i pogodzeń, czy kameralne przygody 2-3 osób, zawsze czułem się wśród nich jak ktoś wyjątkowy. Moimi faworytami zawsze były grupki młodych osób, które wyjeżdżały do opustoszałego domku w lesie, których to przygody nigdy nie kończyły się dobrze.. Ciekawe jak wyglądałoby moje życie, gdybym skierował się ku np. irańskiej kinematografii..

 

JR: Relacje i procesy zachodzące między ludźmi, są głównym tematem poruszanym przez filmowców. Odzwierciedlają, komentują, analizują, punktują by w końcu sięgnąć po przejaskrawienie i intensyfikację. Wolna, szalona interpretacja to coś co lubię i uważam za idealnie odzwierciedlenie ducha tak nieprzewidywalnego zjawiska integracji.

 

Integracja kojarzy nam się z czymś przyjemnym, wesołym, z sytuacjami, które przeżywamy wspólnie, w grupie. Taki wydźwięk będzie również towarzyszył filmowej integracji na A<Festivalu. Wyruszymy wspólnie w podróż pełną ciekawych przygód, sympatycznych grup ludzi i zabawnych sytuacji.

 

Paweł Trzepizur (PT) – Kurator festiwalu

Julia Reszkowska (JR) – Producentka festiwalu