<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

urban movie 1/4 | Edukacja

śr, 23 Paź 2019 20:00 - śr, 23 Paź 2019 21:00

Lokalizacja

Baklava ,

Warszawska 57,

Katowice,

SB: Andy Warhol powiedział niegdyś, że pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze. Na szczęście nie wspominał nic o oglądaniu o architekturze, dlatego możemy bezkarnie oddać się serii urban movie. To wyjątkowe filmy, w których główne role odgrywają nie tyle aktorzy, aglomeracje, miasta, dzielnice, podwórka czy pojedyncze budynki. 

 

PM: Filmy edukacyjne niezmiennie kojarzą mi się z czasami podstawówki. Ostrzeżenia przed narkotykami, alkoholem, wsiadaniem do samochodów nieznajomych – to tylko niektóre motywy przewodnie tego typu dokumentów wyświetlanych na szkolnych telewizorach. Miały jeden motyw przewodni – były strasznie nudne!!! Inaczej będzie na urban movie 1/4 | Edukacja. Obiecuję <3

 

Niezależnie od gatunku oraz formy, każdy z film ma swoje przesłanie, które uczy nas jak żyć. Niezależnie czy są to campowe horrory, czy blockbusterowe produkcję, każdy z nich ma coś ciekawego do powiedzenia i przekazania. Filmowa edukacja w słodko-gorzkim secie na A<Festivalu pokaże nam kilka sytuacji, które z jednej strony rozbawią nas, ale z drugiej skłonią również do małej zadumy.

 

Staś Bryś (SB) – Kurator festiwalu

Patrycja Mola (PM) – Projektantka festiwalu