<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

Urban Kids

nie, 27 Paź 2019 10:00 - nie, 27 Paź 2019 12:30

Lokalizacja

Katowice Miasto Ogrodów,

pl. Sejmu Śląskiego 2,

Katowice,

HS: Dzieci, podobnie jak dorośli, doświadczają przestrzeni miejskich w subiektywny sposób. Jednak o ile dla dorosłego istotnymi elementami może być bliskość przystanku, ilość ławek i cienia, bezpieczeństwo, o tyle dzieci często postrzegają je w znacznie mniej pragmatyczny sposób – fajny kamień do wspinania, ścieżka, w której robią się najlepsze kałuże albo zjeżdżalnia, na której można się najbardziej rozpędzić.

KM: Dla dzieci miasto samo w sobie potrafi być tajemnicze i fascynujące. Nieświadome skomplikowanych procesów stojących za jego funkcjonowaniem, odkrywają wszystkie jego aspekty uzbrojone w entuzjazm i wyobraźnię. Ich świeże spojrzenie pozwala dostrzec rzeczy, o których my, dorośli, nie jesteśmy w stanie pomyśleć. Pozwólmy im śmiało eksplorować miejską dżunglę i jednocześnie przypominać nam o wartościach, o których czasem zapominamy w pośpiechu życia. Wszyscy potrzebujemy tego w naszej codzienności, czyż nie?

 

Urban Kids skierowane są do najmłodszych użytkowników przestrzeni publicznych miast. Podczas warsztatów dzieci stworzą ogromną makietę miasta, nieskładającą się jednak z budynków, ulic i placów, ale z odzwierciedleń bodźców i subiektywnych wrażeń, które kojarzą im się z danymi miejscami w mieście. Poprzez pracę kreatywną i stymulujące treści odkryty zostanie fantazyjny, kolorowy i niekonwencjonalny obraz Katowic.

 

Helena Szewiola (HS) – Dyrektor artystyczny

Klaudia Mańka (KM) – Dyrektor produkcyjny

Artysta

ASI MINA

Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam!Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne aut...