<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

miejskie eksplorowanie 5/5 | Centrum

nie, 27 Paź 2019 17:30 - nie, 27 Paź 2019 18:30

Lokalizacja

Kato bar,

Mariacka 13,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

PK: W centrum Katowic bywam średnio raz na 2 lata. Tak naprawdę nic mnie z nim nie wiąże. Może to jednak dlatego nasz związek jest tak udany. Nic nie jest na stałe – jestem zmienna i ono też jest… Moje Miasto. Mój świat.

 

PP: Miejskie spacery w sercu Metropolii – to wycieczki, które lubię najbardziej. Czy jest coś lepszego dla miejskiego freak’a?

 

Łukasz Długowski, dziennikarz i publicysta, wydał niedawno książkę “Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której udowadnia, że nie trzeba kupować biletu lotniczego na Dominikanę albo do Tajlandii, żeby przeżyć dużą przygodę. Wiele atrakcji na podróżników spragnionych wrażeń może czyhać na każdym kroku: w parku oddalonym przystanek od Twojego mieszkania czy na opuszczonym osiedlu, o którym nie miałeś wcześniej pojęcia. Idąc za tropem autora niecodziennego przewodnika, chcemy zaprosić Was na miejskie eksplorowanie dzielnic Katowic. W ostatniej odsłonie wycieczki zajrzymy do samego centrum, czyli posmakujemy Śródmieścia. Na bodaj najbardziej turystyczny region miasta spróbujemy spojrzeć jednak z innej, mniej oczywistej perspektywy. Tak warto zakończyć krajoznawczą odsłonę A<Festivalu! 

 

Paula Koniecpolska (PK) – współpracownik programowy

Paulina Pytka (PP) – Dyrektor finansowy

Artysta

Anna Syska

ANNA SYSKA, historyczka i popularyzatorka architektury, zajmuje się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski, a zwłaszcza architekturą XX wieku. Pośród jej zainteresowań są także architektura koncernu Bata i budownictwo sportowe. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych poświęconych dziedzictwu architektonicznemu regionu, współautorką książki „Styl gotycki wyklucza się. Międzywojenna architektura w województwie śląskim” oraz współredaktorką publikacji „Tak, pałac! Pałac Kultury Zagłębia 1958-2018”. Pracowała w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach oraz Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego, obecnie jako Miejska Konserwator Zabytków w Tychach. Jest inicjatorką „Spacerów po Modernie” przybliżaj...