<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

miejskie eksplorowanie 4/5 | Tauzen

sob, 26 Paź 2019 17:30 - sob, 26 Paź 2019 18:30

Lokalizacja

Ułańska 7a Katowice,

skwer Młodych Plastyków,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

MM: Nie lubię modernizmu – wolę architekturę gotycką. Jednak skala bloków na osiedlu Tysiąclecia przypomina mi strzeliste konstrukcje z XII wieku. Może jednak się do Tauzena przekonam?

 

BP: Miasto w mieście. Modernistyczne miasto – ogród. Każdy w Katowicach zna kogoś kto tam mieszkał, mieszka lub w końcu zamieszka. Nie oszukujmy się też – nigdzie na Śląsku nie doświadczysz takich widoków jak z ostatnich pięter „Kukurydzy”. No może na siostrzanych „Gwiazdach”… Ale ja i tak wolę krągłości!

 

Łukasz Długowski, dziennikarz i publicysta, wydał niedawno książkę “Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której udowadnia, że nie trzeba kupować biletu lotniczego na Dominikanę albo do Tajlandii, żeby przeżyć dużą przygodę. Wiele atrakcji na podróżników spragnionych wrażeń może czyhać na każdym kroku: w parku oddalonym przystanek od Twojego mieszkania czy na opuszczonym osiedlu, o którym nie miałeś wcześniej pojęcia. Idąc za tropem autora niecodziennego przewodnika, chcemy zaprosić Was na miejskie eksplorowanie dzielnic Katowic. Przedostatnia odsłona naszej wycieczki odbędzie się na Osiedlu Tysiąclecia, przez wielu Ślązaków pieszczotliwie nazywanym Tauzenem. Czy w obrębie kilku ulic może znajdować się Maroko i gigantyczne kukurydze? Przekonajcie się sami! 

 

Marysia Markowska (MM) – Kurator festiwalu

Bartosz Pudo (BP) – Kurator festiwalu