<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

miejskie eksplorowanie 3/5 | Koszutka

pt, 25 Paź 2019 17:30 - pt, 25 Paź 2019 18:30

Lokalizacja

Plac Grunwaldzki Katowice,

Plac Grunwaldzki ,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

KM: Jestem mieszkanką Koszutki od 2 lat. Wiem, gdzie iść na śniadanie i spacer. Znam miejsca pełne pięknej roślinności. Rowerem w chwilę mogę znależć się w śródmieściu. Wkradam się w nocy na boisko szkolne, żeby pograć w kosza. Chyba odkryłam tutaj swój dom. 

 

MM: Zawsze wydawało mi się, że Koszutka to wielkomiejski Brynów (też dzielnica Katowic – z dominującą zabudową jednorodzinną). Nie ma w sobie wartości historycznej, ani artystycznej. Jak bardzo byłam w błędzie!

 

Łukasz Długowski, dziennikarz i publicysta, wydał niedawno książkę “Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której udowadnia, że nie trzeba kupować biletu lotniczego na Dominikanę albo do Tajlandii, żeby przeżyć dużą przygodę. Wiele atrakcji na podróżników spragnionych wrażeń może czyhać na każdym kroku: w parku oddalonym przystanek od Twojego mieszkania czy na opuszczonym osiedlu, o którym nie miałeś wcześniej pojęcia. Idąc za tropem autora niecodziennego przewodnika, chcemy zaprosić Was na miejskie eksplorowanie dzielnic Katowic. Trzecim punktem naszego cyklu będzie Koszutka – rejon skrywający wiele ciekawostek: monumentalną rzeźbę Jerzego Kwiatkowskiego, mieszkalną “podkowę” czy awangardową Galerię Szarą.  

 

Klaudia Mańka (KM) – Dyrektor produkcyjny

Marysia Markowska (MM) – Kurator festiwalu

Artysta

Modernizm Powojenny Katowic

Jakub Maciejewski to student architektury na Politechnice Śląskiej, aktywista. Współzałożyciel witryny "Modernizm Powojenny Katowic", członek kolektywu tło, współorganizator "Punktów Odniesienia". Obserwuje procesy zachodzące w przestrzeni poprzez eksplorowanie zjawisk zachodzących na styku tych dziedzin....