<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:śniadanie 3/5 | Koszutka

pt, 25 Paź 2019 08:00 - pt, 25 Paź 2019 11:00

Lokalizacja

plac Grunwaldzki Katowice,

plac Grunwaldzki 2,

Katowice,

AK: Wprowadzając się na Koszutkę słyszałam głosy o dzielnicy hipsterów, seniorów i dobrych śniadań, czy była to trafna opinia? Część miasta tak przyjazna, spokojna i modna o poranku, nocą potrafi zaskoczyć. Plac grunwaldzki jak się okazuje ma oblicza miejsca schadzek, wydarzeń rodem z thrillerów oraz litrów wina spożytych na ławkach w bezpiecznej odległości od latarni. Chyba właśnie dzięki temu rano może spocząć sielankowo w towarzystwie kawy, dobrego bajgla lub brioszki i wspomnień niespodzianek minionego wieczoru.

 

HS: Koszutka to tak naprawdę jeszcze ścisłe centrum miasta, a jednak czas płynie tutaj jakoś wolniej. To idealna dzielnica, żeby spokojnie zacząć dzień, spotkać znajomych na śniadanko, wypić wspólnie kawę, patrząc na rysujący się za drzewami Spodek. 

 

Tosty francuskie, szakszuka, kiełbaski albo sałatka. Kawa, herbata, sok pomarańczowy. A może informację do tego? Każdy z tegorocznych festiwalowych dni rozpoczniemy śniadaniem, na którym oprócz czegoś do przekąszenia i wypicia dostaniecie poranną dawkę interesującej i nieoczywistej wiedzy. Choć wiemy, że wczesne wstanie z łóżka często bywa niełatwym zadaniem, zachęcamy do przybycia i zapoznania się z pawilonem festiwalowym. Trzeciego dnia chodźmy wszyscy na Koszutkę! 

 

Aleksandra Kopeć (AK) – Producentka festiwalu

Helena Szewiola (HS) – Dyrektor artystyczny

Artysta

Marcin Szafrański

Marcin Szafrański — urodzony w 1989 r. w Katowicach. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Projektant. Współtwórca kolektywu TŁO. Zainteresowany problematyką planowania przestrzennego, architektury oraz sztuk wizualnych. ...

TŁO

Tło to grupa projektantów, studentów, oraz badaczy. Działa w obszarach architektury, urbanistyki oraz sztuk wizualnych. Obserwuje procesy zachodzące w przestrzeni poprzez eksplorowanie zjawisk zachodzących na styku tych dziedzin. ...