<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

informance 5/5 | Zell & Nesso

nie, 27 Paź 2019 18:30 - nie, 27 Paź 2019 19:30

Lokalizacja

Kato bar ,

Mariacka 13,

Katowice,

ŁH: Dotychczas wydawało mi się, że kod służy do tworzenia najróżniejszych form związanych z cyberprzestrzenią. My, zwykli śmiertelnicy, zachwycamy się nim tylko powierzchownie – przez wyśmienicie działające smartfony, piękne aplikacje i sprawne systemy sterowania ruchem. Podczas informance 5/5 | Zell & Nesso będzie inaczej – kod jest na pierwszym planie, a muzyka i wizualizacje stanowią tylko jego tło. 

 

AK: Zadałam ostatnio pytanie znajomej programistce dotyczące tego, czy mogę rozwiązać dane zagadnienie w formie kodu, usłyszałam lekko pobłażliwym i rozbawionym tonem “wykodzić możesz dosłownie wszystko”. Definicja programowania stała się tak otwarta i rozbudowana jak pojęcie “sztuka”, może nawet coraz bardziej tożsama. Jako narzędzie ma niewyobrażalny potencjał który dopiero niedawno został dostrzeżony a możliwości wciąż rosną. Czekam na kolejne eksperymenty i chcę zobaczyć więcej.

 

Zamiast bębniarza grającego na perkusji – programista stukający na klawiaturze w niewiarygodnym tempie. Zamiast nutowej partytury – linijki kodu. Coś, co dla niektórych wydawało się futurologiczną mrzonką, dziś triumfalnie wkracza na parkiety klubów i do sal koncertowych. Nie sposób w tym momencie wyrokować, czy artyści tworzący programy, które generują w czasie rzeczywistym dźwięki układające się w piosenki, będą przyszłością muzyki. Jedno jest jednak pewne: trudno zignorować fenomen, w jaki powoli przeradza się “algorytmiczny rave”. Po weekendowych imprezach, gdzie na własne oczy (i uszy) przekonacie się, że informatyk może wcielić się w rolę DJ-a, zajrzyjcie na ostatnią odsłonę naszego informance’u. Przed po zabawie czas na trochę ambientu.

 

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu

Aleksandra Kopeć (AK) – Producentka festiwalu

Artysta

Zell

Zell zaczął swoja przygodę z kodem jako programista w nudnej firmie. Kiedy odkrył, że pisanie kodu i efekty wizualne można połączyć wykrzyknął “wow” i spędził całą noc bawiąc się pikselami. Używa Hydra, narzędzia stworzonego przez Olivię Jack....

Nesso

Nesso jest muzykiem z Rzymu nieustannie poszukującym nowych obszarów eksperymentowania. Przygodę z muzyką zaczynał w piwnicy wypełnionej keyboardami i narzędziami, budując swój własny system modularny, tworząc muzykę elektroniczną i występując ze swoją grupą Mossa Records. Obecnie zajmuje się kodzeniem na żywo i tworzeniem wciągających, interaktywnych instalacji....