<We_can_help/>

What are you looking for?

informance 4/5 | Łapka & Jeglorz

Sat, 26 Oct 2019 18:30 - Sat, 26 Oct 2019 19:30

Location

Ułańska 7a Katowice,

skwer Młodych Plastyków,

Katowice,

ŁH: Mam problem z ciągiem przyczynowo-skutkowym zjawiska informacji…  To trochę tak jak z odwiecznym pytaniem: co było pierwsze – jajko czy kura? Przejastę rozumieć gdzie zaczyna się i gdzie kończy się zjawisko informacji. 

 

JR: Pętla informacyjną zaczęła swój bieg wraz z początkiem człowieka, dokąd prowadzi i czy tak naprawdę ma swój cel. Towarzyszącą jej dezorientacja wprawia nas w metaforyczny ruch, do jakich działań nieświadomie nas motywuje? Ten temat wzbudza we mnie lęk, psychika człowieka jest strasznie podatna na bodźce, szczególnie informacyjne.

 

Tysiące informacji dotykają nasze ciała i umysły każdego dnia. Staramy się żyć w tej sieci, która nas ratuje, ale również bombarduje i męczy. Zastanawiałeś się czasem jak się z tym czujesz? Wszystkie przesłuchane podcasty, próbujące się zakończyć rozmowy i uwagi świata zewnętrznego, wpadające mimochodem do uszu…Zainspirowane przestrzenią Tysiąclecia i naturą żuka gnojarza sięgniemy po motyw mitycznego Syzyfa, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, co z nami zrobią informacje – czy nas wyzwolą czy jednak zniewolą?

 

Zuzanna Łapka & Zuzanna Jeglorz Dokonują mieszanki komunikatów cielesnych z dźwiękowymi. Podejmują się sprawdzenia jakie informacje wynikają z ruchu ich ciał w przestrzeni miejskiej oraz jaki ma to wpływ na relacje między nimi.

 

fmttm – sonorysta, entuzjasta nierozwiązanego napięcia. Niezdecydowanie pomiędzy IDM a ambientem, kontrasty i motywy, cały czas szuka z nadzieją że nigdy nie znajdzie, z zasady idzie za dźwiękiem. Improwizacja ponad wszystko i forma słodsza niż treść.

 

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu

Julia Reszkowska (JR) – Producenta festiwalu

Artist

Zuzanna Jeglorz

Zuzanna Jeglorz is a student at the Faculty of Dance Theater in Bytom, specialising in actor of dance theater. She is connected to dance for over ten years. She values modern dance and improvisation the most, because of the deep human connections it creates and impulsivity it generates. She tried to express her fascination with space and spatial planning in movement projects, like her performance at the exhibition “Poruszenie” in the Museum of Art in Łódź. She loves wild nature and water, which is the main reason she loves every bit of green space in cities. ...

Zuzia Łapka

Zuzia Łapka studentka arteterapii w Katowicach. Pracuje z wieloma formami sztuki od rękodzieła po rzeźbę, instalacje przestrzenne a przede wszystkim ruch i ekspresję ciała w tańcu. Zainspirowana miejscami w mieście i naturze, które dają sporą ilość bodźców tworzy performance, spektakle, instalacje. Zaprasza do nich młodych twórców, współpracując tak aby w jednym czasie widz odczuł kontakt z wieloma formami sztuki oraz eksplodował z nimi. Twórczyni, inicjatorka wielu akcji oraz prowadząca warsztaty. Zachęca do wyrażania i poznawania siebie przez ekspresyjne, kreatywne działania....