<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

informance 4/5 | Łapka & Jeglorz

sob, 26 Paź 2019 18:30 - sob, 26 Paź 2019 19:30

Lokalizacja

Ułańska 7a Katowice,

skwer Młodych Plastyków,

Katowice,

ŁH: Mam problem z ciągiem przyczynowo-skutkowym zjawiska informacji…  To trochę tak jak z odwiecznym pytaniem: co było pierwsze – jajko czy kura? Przejastę rozumieć gdzie zaczyna się i gdzie kończy się zjawisko informacji. 

 

JR: Pętla informacyjną zaczęła swój bieg wraz z początkiem człowieka, dokąd prowadzi i czy tak naprawdę ma swój cel. Towarzyszącą jej dezorientacja wprawia nas w metaforyczny ruch, do jakich działań nieświadomie nas motywuje? Ten temat wzbudza we mnie lęk, psychika człowieka jest strasznie podatna na bodźce, szczególnie informacyjne.

 

Tysiące informacji dotykają nasze ciała i umysły każdego dnia. Staramy się żyć w tej sieci, która nas ratuje, ale również bombarduje i męczy. Zastanawiałeś się czasem jak się z tym czujesz? Wszystkie przesłuchane podcasty, próbujące się zakończyć rozmowy i uwagi świata zewnętrznego, wpadające mimochodem do uszu…Zainspirowane przestrzenią Tysiąclecia i naturą żuka gnojarza sięgniemy po motyw mitycznego Syzyfa, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, co z nami zrobią informacje – czy nas wyzwolą czy jednak zniewolą?

 

Zuzanna Łapka & Zuzanna Jeglorz Dokonują mieszanki komunikatów cielesnych z dźwiękowymi. Podejmują się sprawdzenia jakie informacje wynikają z ruchu ich ciał w przestrzeni miejskiej oraz jaki ma to wpływ na relacje między nimi.

 

fmttm – sonorysta, entuzjasta nierozwiązanego napięcia. Niezdecydowanie pomiędzy IDM a ambientem, kontrasty i motywy, cały czas szuka z nadzieją że nigdy nie znajdzie, z zasady idzie za dźwiękiem. Improwizacja ponad wszystko i forma słodsza niż treść.

 

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu

Julia Reszkowska (JR) – Producenta festiwalu

Artysta

Zuzanna Jeglorz

Zuzanna Jeglorz – studentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, specjalizacji aktor teatru tańca. Z tańcem związana jest od ponad dziesięciu lat. Ceni sobie zwłaszcza taniec współczesny oraz improwizację, w której interesują ją powstające między ludźmi głębokie więzi oraz ludzka impulsywność. Obecną od dawna fascynację przestrzenią i urbanistyką stara się obecnie realizować w projektach ruchowych, m.in. w performansie na wystawie „Poruszenie” w Muzeum Sztuki w Łodzi. Uwielbia dziką naturę oraz wodę, dlatego cieszy ją każdy skrawek zieleni w miastach....

Zuzia Łapka

Zuzia Łapka studentka arteterapii w Katowicach. Pracuje z wieloma formami sztuki od rękodzieła po rzeźbę, instalacje przestrzenne a przede wszystkim ruch i ekspresję ciała w tańcu. Zainspirowana miejscami w mieście i naturze, które dają sporą ilość bodźców tworzy performance, spektakle, instalacje. Zaprasza do nich młodych twórców, współpracując tak aby w jednym czasie widz odczuł kontakt z wieloma formami sztuki oraz eksplodował z nimi. Twórczyni, inicjatorka wielu akcji oraz prowadząca warsztaty. Zachęca do wyrażania i poznawania siebie przez ekspresyjne, kreatywne działania....