<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

informance 2/5 | Haftuj przeciwko przemocy

czw, 24 Paź 2019 18:30 - czw, 24 Paź 2019 19:30

Lokalizacja

Gliwicka 58 Katowice,

Gliwicka 58,

Katowice,

HS: Każdego dnia wokół nas dzieje się mnóstwo okropnych rzeczy. Ale w każdej chwili wokół nas jest też mnóstwo wspaniałych ludzi. Z tymi wspaniałymi ludźmi będzie można pohaftować. 

 

ŁH: Moja dusza wiecznie protestuje, nie zgadza się z zastaną okropną rzeczywistością. Ciało się jednak broni i próbuje odnaleźć się w tym brutalnym świecie nienawiści. Wciąż szukam odpowiednich środków wyrazu moje niezadowolenia – nigdy nie pomyślałbym, że będzie to haftowanie. Potwierdzam działa! 

 

Drugi dzień, a więc pora na Załęże! Podczas kolejnego informance’u skupimy się na tym, jak niekonwencjonalnie zamanifestować sprzeciw wobec otaczającej nas rzeczywistości. Duże manifestacje, banery czy wykrzykiwane raz za razem hasła? To sprawdzone, ale niekiedy zbyt przebrzmiałe drogi ekspresji. Czwartkowe spotkanie stanie pod znakiem inicjatywy, która zwraca uwagę na istotny problem przemocy, ale robi to w nieco inny sposób. Przy okazji porozmawiamy o budowaniu społeczności, nawiązywaniu kontaktów i przekazywaniu ważnych informacji bez zbędnego nadęcia. 

 

Helena Szewiola (HS) – Dyrektor artystyczny

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu

Artysta

Małgorzata Gwiazdonik

Małgorzata Gwiazdonik - sama o sobie: artystka – pedagog – obserwator. Wychowana w duchu tradycji absolwentka „Kenara” w Zakopanem. Swoją edukację kontynuowała w Instytucie Sztuki w Cieszynie, a następnie na Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W twórczości nie klasyfikuje swoich działań artystycznych, choć najbliższe jej postawie jest określenie „artystka wizualna”. Cały czas poszukuje wierząc, że sztuka może zmieniać nas samych i świat, w którym żyjemy. W swoim ostatnim projekcie wykorzystując haft, jako narzędzie komunikacji w społecznej debacie na temat przemocy wobec kobiet łączy tradycję z nowoczesnością. ...