<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | infographics

śr, 23 Paź 2019 17:00 - czw, 24 Paź 2019 17:00 - czw, 24 Paź 2019 00:00

Lokalizacja

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,

Raciborska 50,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

ŁH: Wybieram się w podróż. Jestem na miejscu. Wychodzę. Chce doświadczyć miasta. Ok, udało się! Mnogość wrażeń i doświadczeń. Ekstaza. Zdjęcia. Ups… padł mi telefon. Chce wrócić do mojego airbnb. Jak? Którędy? Brak znaków. Nicość. 

AF: Każdy z nas w dzieciństwie miał swoją ulubioną książkę z obrazkami, moja była strasznie fajna i każdy obrazek przedstawia inną historię. Po paru latach wydawała się dziecinna i szła w tak zwaną odstawkę. Nikt z nas nie zastanawiał się wtedy jakie to niesamowite że tak oszczędna w środkach grafika zawiera taki potencjał przekazu, dziś jako dorośli musimy się tego uczyć, prostoty i intuicyjności komunikacji wizualnej.

 

W Polsce żyje 38 413 300 mieszkańców. Jej gęstość zaludnienia wynosi 123 osób na kilometr kwadratowy. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 312 696 km2 , a PKB: 593,2 mld dolarów. Kanonada tylu liczb zapisana w jednym ciągu może zniechęcić odbiorcę, prawda? To właśnie w tym momencie wchodzą one, całe na biało – infografiki. Udowodniono, że fakty zaprezentowane za pomocą wykresów, diagramów, schematów i innych przedstawień graficznych są zdecydowanie łatwiej przyswajalne. 

info:lab | infographics to dwudwniowe warsztaty z podstaw tworzenia infografik. Ich efektem będą symbole, znaki i informacje zaprezentowane w formie wizualnej na ulicach Katowic. 

 

Termin warsztatów:

data: 23-24.10

godziny: 17.00 – 24.00

Warsztaty w języku angielskim

 

Łukasz Harat – dyrektor festiwalu

Agata Filipowicz – Kurator festiwalu

Artysta

Violetta Postnova

Violetta Postnova - grafik, VJ, muzyk, z siedzibą w Moskwie w Rosji. Współzałożycielka studia projektowego ESH. Wykładowca wzornictwa na Uniwersytecie HSE na wydziale „Projektowanie i rozwój”. Stały VJ i wykonawca na imprezach Discontext. Wokalistka awangardowego zespołu jazzowego Zlurad....