<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | fact checking

śr, 23 Paź 2019 18:30 - śr, 23 Paź 2019 21:30

Lokalizacja

Warszawska 56 Katowice,

Warszawska 56,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

ŁH: Trump jest schizofrenikiem. Merkel ma romans z Tuskiem. Duda jeździ w ukryciu na desce snowboardowej. Wszystko to przeczytałem na twitterze. Czy to prawda? Skąd mam wiedzieć? 

HS: Ziemia jest okrągła. Wcale nie, bo płaska. A nie, bo jest półmiskiem na grzbiecie żółwia. Nieprawda, istniejemy tylko w śnie jakiegoś olbrzyma. Teorii jest nieskończenie wiele. Ale i na jakiej podstawie stwierdzić, która jest prawdziwa?

 

Co jakiś czas Internet obiega informacja o rychłym końcu świata, niebezpiecznych katastrofach naturalnych albo nieprawdopodobnych utrudnieniach w ruchu. Wielokrotnie zdarzało się, że media powielały newsa dotyczącego śmierci jakiegoś znanego aktora, który po kilku dniach zdementował wiadomość, triumfalnie zmartwychwstając. W czasach niemal nieograniczonego dostępu do informacji niełatwo stwierdzić, czy coś, co uznajemy za stuprocentową prawdę, rzeczywiście nią jest. Weryfikacja faktów, gdy zewsząd zalewają nas sprzeczne bodźce, to często twardy orzech do zgryzienia. Podczas info:lab | fact checking spróbujemy wspólnie ustalić, jak uchronić się przed zalewem fałszywych sygnałów i nie dać się nabrać na to, że szczepionki powodują autyzm, a globalne ocieplenie to mit. 

 

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.

Rejestracja: decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń

 

Łukasz Harat (ŁH) – Dyrektor festiwalu

Helena Szewiola (HS) – Dyrektor artystyczny

Artysta

Charlotte Lohmann

Charlotte Lohmann pracuje jako specjalista ds. edukacji w małej wiosce na Dolnym Śląsku, Krzyżowa. Wychowała się w Niemczech, studiowała w Fuldzie i Poznaniu. W Polsce oczarowały ją pastelowe domy we Wrocławiu i przyjechała do pracy w Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Spotkania z młodzieżą i nieformalna edukacja są jej pasją. Kiedy nie jest zajęta cyfrową etyką, HateSpeech czy Fake-News, piecze ciasta i zdobywa kolejne szczyty Tatr....