<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | Dzieci w sieci

nie, 27 Paź 2019 10:00 - nie, 27 Paź 2019 12:30

Lokalizacja

Katowice Miasto Ogrodów,

pl. Sejmu Śląskiego 2,

Katowice,

BP: Nie lubię dzieci. Ale ten gość po drugiej stronie też nie lubi. Albo wręcz przeciwnie – lubi w ten obrzydliwy sposób. Myślisz, że przecież sam byłeś dzieckiem i robiłeś tyle głupot, a przecież nic się nie stało. Najwyżej zdarłeś kolana na betonie. Internet to tylko zabawka, nie będzie nawet zdartych kolan. Czy aby na pewno zabawka?

SB: Włączasz komunikator. Ania, 12 lat, interesuje się youtuberami, w wolnym czasie spotyka się z koleżankami i ogląda seriale. Używa emotikon, wysyła gify z kotkami. Co może pójść nie tak i dlaczego Ania jest jednak czterdziestoletnim, niebezpiecznym mężczyzną? Czy dziecko może być w sieci, ale nie być w niej złapane? 

 

Internet to przełomowy wynalazek w dziejach ludzkości. Pomimo możliwości, które daje kryje mnóstwo zagrożeń. Najbardziej narażeni są na nie najmłodsi. Pornografia, przemoc, wulgarne słownictwo i nielegalne substancje – nie jest trudno natknąć się na to w sieci. Dodatkowo wiszące nad dziećmi widmo cyfrowej pedofilli, sekt oraz grup samobójczych. W dzisiejszych czasach rodzice muszą być bardzo uważni.

info:lab | Dzieci w sieci to warsztaty dedykowane rodzicom. Podczas nich dowiedzą się na co zwracać uwagę umożliwiając dziecku dostęp do internetu, w jaki sposób dbać o  bezpieczeństwo i za jakie znaki alarmowe być czujnym.

 

Bartosz Pudo (BP) – Kurator Festiwalu

Staś Bryś (SB) – Kurator Festiwalu