<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | czytanie dokumentów

sob, 26 Paź 2019 18:30 - sob, 26 Paź 2019 21:30

Lokalizacja

plac Grunwaldzki 2 Katowice,

plac Grunwaldzki 2,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

PP: Dzięki znajomości dokumentów planistycznych, świadomie eksploruję otaczającą mnie przestrzeń.

JR: Kto zrealizował chociaż jeden projekt, wie jak ważna jest dokumentacja, myśl przelana na papier, pomysł na przyszłość. Jeżeli projektujesz lub chcesz być świadomym użytkownikiem przestrzeni miejskiej, nie obejdziesz się bez tego praktycznego studium planowania przestrzennego i jego podstawy – dokumentacji.

 

Jak działa miasto? Dlaczego na jednej działce może powstać nowoczesny hotel, a gdzie indziej jest to niemożliwe? I czym jest tak naprawdę wszechobecne w mediach zagospodarowanie przestrzenne? 

info:lab | czytanie dokumentów to warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak czytać dokumenty planistyczne tak, aby przestały być czarną magią. W praktyce i teorii omówione zostaną strategie rozwoju, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i inne miejskie dokumenty strategiczne.

 

Rejestracja: decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń

 

Paulina Pytka (PP) – Dyrektor finansowy

Julia Reszkowska (JR) – Producent festiwalu

Artysta

MIASTOPROJEKT

MIASTOPROJEKT – mieszkamy w Katowicach i codziennie korzystamy z przestrzeni, która tutaj powstaje. Właściwie to tworzymy ją za pomocą naszych działań zderzonych z decyzjami i wyborami innych użytkowników. Ten kontekst interesuje nas najbardziej. Czujemy się współodpowiedzialni za miasto, chcemy więc je lepiej rozumieć i mieć wpływ na to, jak funkcjonuje. ...

Agnieszka Zielińska

Agnieszka Zielińska — prawniczka, zawodowo zajmująca się tematami związanymi głównie z prawem własności intelektualnej. Kocha Katowice i stara się robić wszystko, aby uczynić to miasto przyjaznym dla mieszkańców. Swoją przygodę z miejskim aktywizmem rozpoczęła w Fundacji Napraw Sobie Miasto, gdzie m.in. współorganizowała Żywą Ulicę i ReklamAkcję. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe stara się wykorzystywać w działalności społecznej, dlatego chętnie dzieli się wiedzą z Katowiczanami, którzy potrzebują pomocy w zakresie przepisów dotyczących planowania przestrzennego oraz dostępu do informacji publicznej. O lepsze Katowice walczy aktualnie jako członkini kolektywu MIASTOPROJEKT oraz inicjatywy Mieszkańcy dla Katowic. ...