<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | coding music

sob, 26 Paź 2019 10:00 - nie, 27 Paź 2019 10:00 - sob, 26 Paź 2019 20:00

Lokalizacja

Katowice Miasto Ogrodów,

pl. Sejmu Śląskiego 2,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

SB: Gdyby kilkadziesiąt lat temu któraś z ówczesnych gwiazd rockowych albo wokalistek jazzowych usłyszałaby, że muzyka będzie tworzona na komputerach za pomocą pisania kodu źródłowego, z pewnością popukałaby się w głowę.

AK: Słyszysz-programista, myślisz-okulary, dziewiczy wąsik, sweter w romby, sterta naczyń obok biurka i krzyk mamy wołającej Darka na obiad. Darek jeszcze nie wie, ale w październiku może zacząć robić znacznie lepsze rzeczy niż syn cioci Irenki będący dj-em na weselach.

Coding music-wyższy level muzyki, programowania, doświadczenia.

 

Malarz ma swój pędzel, architekt – ołówek, a muzyk – pianino. Są to jednak stereotypy. W dzisiejszych czasach każdej z tych osób wystarczy po prostu komputer. 

W dobie rozwoju nowych technologii i eksplozji popularności zawodu programisty zaczęto interesować się nie tylko tworzeniem aplikacji, stron internetowych i gier, ale też artystyczną stroną kodu. Algorytmy, które tworzą obrazy, obiekty architektoniczne i muzykę są normą. 

Jednak, gdyby zamiast zaawansowanego programu do tworzenia muzyki użyć edytora kodu źródłowego? Gdyby dźwięki były w całości wykodzone?

info:lab | coding music to warsztaty z tworzenia muzyki za pomocą języków takich jak: python, javascript, ruby. 

 

Termin warsztatów:

data: 26-27.10

godziny: 10.00 – 20.00

Warsztaty w języku angielskim

 

Staś Bryś (SB) – kurator festiwalu

Aleksandra Kopeć (AK) – producent festiwalu

Artysta

Calum Vaughan

Calum Vaughan (AKA Calcium) studiuje muzykę algorytmiczną i wykłada na De Montfort University, Leicester, Anglia. Jego badania dotyczą wykorzystywania Markov Chains i innych algorytmów w procesie tworzenia wysoce energetycznych, elektronicznych wystąpień muzycznych, podczas których każda minuta jest częścią nigdy nie słyszanej wcześniej, muzycznej opowieści. Łączy Max/MSP i Ableton, by generować muzykę i umożliwić proces tworzenia na ‘semi- żywo’, z opcją moderowania i zmieniania dźwięku, zanim usłyszy je publiczność- dokładnie tak jak robi to DJ, tylko za pomocą algorytmów!...