<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:śniadanie 2/5 | Załęże

czw, 24 Paź 2019 08:00 - czw, 24 Paź 2019 11:00

Lokalizacja

Gliwicka 58 Katowice,

Gliwicka 58,

Katowice,

MM: Z czasów mojej młodość Załęże kojarzyło mi się z giełdą komputerową, ustawkami kibiców GKS i RUCH oraz biedą. Na każdym kroku bezpańskie psy, brud, alkohol oraz stereotypowe „Sebixy” krzyczące za „Karynami”, by uciszyły swoje bąbelki. Skrajności… Świat idzie do przodu. Katowice nie pozostają bierne w swoim rozwoju. I widać to także po tej dzielnicy – rodzinne centrum rozrywki, kawiarnie, restauracje, sklepy. Wnętrza kamienic odnawiane są przez nowych odświeżonych rezydentów. Załęże ma swoją duszę, którą można polubić.

 

PM: Wiem, że Załęże istnieje. Jest mi ono obojętne. Czas wykreować nowe wspomnienie. Wiem, że będzie pyszne. 

 

Tosty francuskie, szakszuka, kiełbaski albo sałatka. Kawa, herbata, sok pomarańczowy. A może informację do tego? Każdy z tegorocznych festiwalowych dni rozpoczniemy śniadaniem, na którym oprócz czegoś do przekąszenia i wypicia dostaniecie poranną dawkę interesującej i nieoczywistej wiedzy. Choć wiemy, że wczesne wstanie z łóżka często bywa niełatwym zadaniem, zachęcamy do przybycia i zapoznania się z pawilonem festiwalowym. W drugi dzień zapraszamy Was na Załęże! 

 

Marcin Musiak (MM) – Kurator festiwalu

Patrycja Mola (PM) – Projektantka festiwalu

Artysta

Bro.Kat

Bogna, Roma i Katowice tworzą słowo bro.Kat - mieniące się i ozdobne nawiązanie do „czarnego złota”. Stosują prawdziwy węgiel i czerpiemy wzory z industrialnego krajobrazu. Projektując architekturę, przedmioty, scenografię oraz wystawy, wykorzystują śląskie motywy. Rodzinny region jest dla nich najlepszym źródłem inspiracji. Projektowanie to dla nich szczerość, otwartość na eksperymenty, brak utartych schematów, przy jednoczesnym szacunku do materiału, przeszłości i własnej tożsamości. ...