<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

Copyright @ Select-themes

Follow us

info:lab | język migowy

sob, 26 Paź 2019 14:30 - sob, 26 Paź 2019 16:30

Lokalizacja

Drzwi Zwane Koniem,

Warszawska 37,

Katowice,

Zakończono rejestrację na event

KB: Określenie społeczności głuchych, jako “głuchoniemi” jest niewłaściwe. Nie są niemi, mają swój język, jest po prostu inny od naszego.

SB: Wyobraźcie sobie świat bez dźwięków. Tak jakbyś nagle wyłączył szum komputera, na którym pracujesz, szczęk ekspresu, czy buczenie silników samochodów mijanych na ulicach. Nie słyszysz oddechów ludzi, ich podniesionych głosów czy przytłumionych szeptów. Trudno byłoby mieć nagle wyciszone uszy, prawda? 

 

Język migowy jest podstawowym medium komunikacyjnym sporej części społeczeństwa, tak naturalnym jak dla nas język polski. Ma swoje odmiany, dialekty i slangi. 

info:lab | język migowy to warsztaty, podczas których omówione zostaną podstawowe zasady tego języka, jak budować zdania oraz migać podstawowe wyrazy i wyrażenia. Przedstawione zostaną też fakty i mity na temat tego języka oraz społeczności głuchych.

 

Rejestracja: decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń

 

Helena Szewiola (HS) – Dyrektor artystyczny

Klaudia Brończyk (KB) – festiwalowa artystka

Artysta

Klaudia Brończyk

Klaudia Brończyk to przyszła prawniczka, a obecnie także entuzjastka języka migowego oraz kultury głuchych. Jej przygoda z językiem migowym rozpoczęła się 2 lata temu i z każdym dniem się pogłębia. Aktualnie bierze udział w projekcie Be together – integracja i sztuka, który ma na celu zaistnienie współpracy między osobami głuchymi i słyszącymi. Jej zainteresowania krążą wokół praw zwierząt, praw człowieka i znoszenia niesprawiedliwości społecznych, a zwłaszcza usuwania barier komunikacyjnych i społecznych, utrudniających funkcjonowanie niesłyszącym....